Jarní část sezóny zahájili starší žáci vítězně

V sobotu 18.3.2023 začala jarní sezóna i pro naše starší žáky. První zápas jara jsem odehráli s týmem z přední části tabulky, Letohradem. K zápasu jsme vyrazili takřka v plné sestavě i včetně nové posily Tomáše Sirového.

Od prvního vhazování jsme soupeře uzamkli v jeho obranném pásmu. Tento tlak se nám podařilo zužitkovat vstřelením branky Adamem Zavoralem ve druhé minutě zápasu. V osmé minutě navýšil skóre střelou Vojta Kukla. Domácí se nevzdávali a předváděli bojovný výkon. Po prohraném vhazování v našem obranném pásmu, soupeř střelou mezi kruhy snížil. Za cca 30 sekund, jsem si vzali náskok o dvě branky zpět. Vedení navýšil Honza Zahálka.
   Vstup do druhé třetiny byl jako přes kopírák první třetiny. Ve druhé minutě jsme vedli zásluhou Vojty Červeného o tři góly. Následovalo několik šancí, ale bez gólového efektu. Soupeř stále cítil šanci zápas zdramatizovat a vytvářel si šance. Jednu z nich zužitkoval ke konci druhé třetiny a snížil stav opět o dva góly.
   Třetí třetina začala náporem domácích. Naši odpovědí bylo navýšení skóre Lukášem Martinů. Zápas se nám naši netaktickou hrou podařilo ještě zdramatizovat. Zbytečnými vyloučeními, jsme soupeři poskytli přesilovku pět na tři. Tu jsme přečkali bez inkasovaného gólu. Po druhém gólu Vojty Kukly, jsme uzavřeli konečné skóre výhrou 6:2.
   Tímto jsem učinili první důležitý krok, za postupem do kvalifikačního turnaje pro finále MČR. Tento víkend nás čekají dva domácí důležité zápasy. V sobotu s prvním týmem soutěže z Pardubic a v neděli se sousedem v tabulce, Hradcem Králové. Přijďte nás opět podpořit.

Sestava: Radim Křivinka (B), Kuba Dvořák (B), Andrea Kantorová, Adéla Sklenářová, Aneta Zavoralová, Adam Zavoral, Ondra Tichý, Vojta Červený, Aleš Holec, David Kačurik, Vojta Kukla, Lukáš Martinů, Honza Zahálka, Tomáš Sirový, Nicolas Krištof