Mladší žáci s favoritem z Letohradu bojovali....

TJ Sršni Svitavy : SK Hokejbal Letohrad 2:5 (0:1, 2:1, 0:3

střely 6 : 16, vyloučení 1 : 2, Branky Sršni: Zavoral 2x, Branky Letohrad: Bečka 3x, Cibulka 2x

TJ Sršni Svitavy : SK Hokejbal Letohrad 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

střely 8 : 14, vyloučení 2 : 4, Branky Sršni: Hloušek, Branky Letohrad: Zářecký 2x, Cibulka

Další zápas ze zvířecí říše postavil proti sobě Sršně ze Svitav a Jeleny z Letohradu. První kolo v nové sezóně má vždy nádech jakéhosi tajemna, kdy ani jeden ze soupeřů neví co má od toho druhého čekat. Díky častému zaskakování hráčů i do starších kategorií je zápletka ještě o něco složitější a tak odhadovat předem výsledky jednotlivých utkání je značně ošemetné. Sršni se snažili zaskočit favorita a polovinu zápasu se jim tak i dařilo, ale zkušený Letohrad však dokázal utkání zvrátit na svoji stranu a tak na první překvapení mladších žáků si musíme ještě počkat.

Petr Marek (Svitavy):Do sobotního dvojzápasu naši SRŠNI nastoupili s cílem vybojovat nějaké body proti silnému soupeři z Letohradu. První dvě třetiny byly vyrovnané, skončily poměrem 2:2. Poslední třetinu jsme nezvládli, udělali jsme 3 chyby, za které nás soupeř potrestal a zápas skončil 5:2,  výhrou Letohradu.

Při nástupu do druhého zápasu jsme měli stále stejný cíl a to získat body. První třetina skončila 1:0 pro soupeře. V druhé třetině jsme přidali na důrazu, zrychlili jsme střídání a díky tomu jsme dali gól. Letohrad ovšem nezahálel a dva útoky proměnili v branky. Konečný stav utkání byl 3:1 pro Letohrad.

I přes nepříznivý výsledek musíme pochválit a poděkovat svitavským sršňům za odehraný zápas ve dvou pětkách, kvůli onemocnění zbývajících hráčů.“

Lenka Fišerová (Letohradu): "Do prvního zápasu kluci nastoupili bez dvou klíčových hráčů, kteří pomáhali starším žákům v pár kilometrů vzdálené Poličce. Kluci do zápasu vlítli poněkud chaoticky. Chyběly cílené přihrávky, naučené kombinace a kluci se občas bezhlavě zbavovali míčků. Po prvním střeleném gólu se trochu uklidnili, ale vzápětí po chybě v rozehrávce a v obraně jsme prohrávali 2:1. Kluci se museli zkoncentrovat a po radách trenéra začali hrát jiný hokejbal. Již tu byly přihrávky a pěkné kombinace. Nakonec za přispění kapitána mužstva Honzy Bečky jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

Do druhého zápasu nastoupili kluci s respektem. Již věděli, co od soupeře mohou čekat. Bojovali o každý míček a jejich vítězství 3:1 bylo zasloužené.“

Sestava Sršni: Lacman - Horák, Beneš, Bureš, Dvořáček, Kuky, Zavoral, Hloušek, Šimek, Hoch, Marek

Sestava Letohrad: Stráník – Bečka, Cibulka, Fišer, Kalousek, Kerschbaum, Tipelt, Vacek D., Vacek S., Vencl J., Vencl R., Zářecký