Starší žáci odehráli na domácím hřišti dva vyrovnané zápasy

O víkendu sehráli naši starší žáci dva domácí zápasy. V sobotu s vedoucím celkem tabulky HBC Pardubice modrý a v neděli s našim sousedem v tabulce HBC Hradec Králové.
K sobotnímu zápasu jsme nastoupili plný sil a odhodlání vybojovat plný bodový zisk. Od prvního vhazování, se hrál velmi vyrovnaný a pohledný hokejbal, se šancemi na obou stranách. V polovině první třetiny, po našem vlastním gólu, šel soupeř do vedení. Nám se však podařilo vzápětí po střele Adama Zavorala vyrovnat. Druhá třetina se odvíjela ve stejném duchu jako první, šance na obou stranách bez gólového úspěchu. Až 3 sekundy před koncem, se soupeři podařilo navýšit skóre na 2:1. Do třetí třetiny jsme nastoupili odhodlání, zápas obrátit na naši stranu. Dvěma góly ve 37minutě, jsme skóre opravdu otočili na 3:2. Trefila se Andrea Kantorová a Míra Kloupar. Už jsme se pomalu těšili na plný bodový zisk a netušili, jaký infarktový závěr zápasu nás čeká. Soupeř během jedné minuty vstřelil tři branky a otočil skóre na 5:3 v jeho prospěch. Do konce zbývaly cca 4 minuty. Po odvolání brankáře se nám povedlo v poslední minutě díky brankám Adama Zavorala a Andrey Kantorové vyrovnat. Následovaly nájezdy. Ty zvládl lépe soupeř a po vyrovnané bitvě zvítězil 6:5. Hráčům zaslouží pochvala, že nesložili zbraně a opravdu bojovali do poslední minuty .

Nedělní zápas byl opět od počátku vyrovnaný. Měli jsme více šancí, ale nedařilo se nám překonat hostujícího brankáře. Začátek druhé třetiny jsme hráli přesilovou hru. Bohužel po špatné rozehrávce, se dostal soupeř do samostatného nájezdu, který využil. Dále jsme se snažili vstřelit branku, šance jsme si vytvářeli, ale marně. Ve třetí třetině se soupeři podařilo navýšit skóre ihned ve druhé minutě na 2:0. Obraz hry se nezměnil. My se snažil o přechod do útočného pásma a vsítit branku. Soupeř však naše útočné akce dokázal pokrýt. Postupně, jako by nám docházel dech. Toho dokázal soupeř využít a po dalších dvou brankách zvítězil 4:0.

Ještě nás čeká mnoho zápasů, před kvalifikačním turnajem. Je potřeba zvednout hlavu, nabrat sílu a dokázat, že máme na to, se do kvalifikačního turnaje nominovat.
Sestava: Radim Křivinka(B), Kuba Dvořák(B), Jan Košík(B), Adéla Sklenářová, Andrea Kantorová, Aneta Zavoralová, Tichý Ondřej, Adam Zavoral, Vojta Červený, Aleš Holec, Míra Kloupar, David Kačurik, Vojta Kukla, Lukáš Martinů, Kuba Jasanský