Vítězství starších žáků na Svitavském poháru

V sobotu 28.1.2023 se na našem stadionu uskutečnil Svitavský pohár starších žáků, za účasti týmů: HBC Pardubice, Svítkov Stars Pardubice, SHC Opava, Rebel Praha, výběr U13 Jihomoravského kraje a náš domácí tým TJ Sršni Svitavy. Týmy byly rozděleny do dvou základní skupin, s postupem do vyřazovací části.

První zápas jsem odehráli s týmem ze Svítkova. Od prvního vhazování, jsme soupeře uzavřeli v jeho obranném pásmu a to vyústilo ve vedení 4:0 po první půli. Postupně se trefili Adam Zavoral, Aleš Holec, Aneta Zavoralová a Míra Kloupar. Ve druhé půli se obraz hry nezměnil a my přidali další branky zásluhou Adama Zavorala, Katky Ondrové a Vojty Červeného. Občasné výpady Svítkova, zlikvidoval brankář Honza Košík. Vyhráli jsem zaslouženě 7:0.
       K druhému zápasu nás vyzval tým pražských Rebelů. I přes upozornění trenéru, abychom se vyvarovali zbytečných faulů, jsme šli již v 26sekundě do oslabení. Za necelou minutu, po dalším netaktickém faulu, jsme šli do oslabení ve třech. Oslabení se nám podařilo ubránit a díky dorážce Vojty Červeného jsme šli do vedení. Hrál se vyrovnaný zápas, se šancemi na obou stranách. Začátek druhé poloviny, opakoval první. Po pár odehraných sekundách jsem šli opět do oslabení. I to jsem přečkali, díky zneškodněným šancím soupeře, našim brankářem, Radimem Křivinkou. Soupeř však začínal přebírat mírně aktivitu a během dvou minut se mu podařilo skóre otočit. Místo abychom vyvinuli tlak na vyrovnání, tak jsme šli opět na konci zápasů do oslabení. Rebelům se podařilo skórovat a my prohráli 1:3. Netaktický výkon nás připravil o přímý postup do semifinále a čekal nás čtvrtfinálový  zápas "o přežití". Pokud prohrajeme, turnaj pro nás končí.
       Ve čtvrtfinále jsem narazili na tým hráčů z Opavy. Jasně jsme si dali cíl, vyhnout se zbytečným faulům a věnovat se své kombinační hře. A to se nám povedlo na výbornou. Ve třetí minutě jsem se ujali vedení po střele Davida Kačurika. Soupeře jsem takřka nepustili za půlící čáru. Do konce první poloviny přidaly další branky Katka Ondrová, Adam Zavoral, Vojta Kukla a Míra Kloupar. Druhá polovina kopírovala první. Soupeř párkrát vystřelil na Honzu Košíka, ale ten snahu soupeře zlikvidoval. Po dalších brankách Adama Zavorala, Vojty Kukly a Anety Zaoralové, jsme zaslouženě vyhráli 8:0. Nyní nás čekalo vytoužené semifinále.
       K němu jsem nastoupili proti týmu HBC Pardubice. Od začátku se hrál velmi vyrovnaný duel se šancemi na obou stranách. Díky přesně trefě Vojty Kukly, jsme se v 5min. ujali vedení. Nadále se hrál velmi atraktivní zápas, se šancemi na obou stranách. První půli jsme vyhráli 1:0. Druhá část se odehrávala ve stejném rytmu, jako první. Oba týmy se snažily o vstřelení branky. Bohužel se to povedlo soupeři. V přesilové hře na konci zápasu, se mu podařilo po několikáté dorážce skóre vyrovnat. Čekaly nás nájezdy. První nájezd hostů, Radim Křivinka s přehledem zlikvidoval. Náš první nájezd bohužel Vojta Červený neproměnil. Druhý nájezd soupeře, náš gólman opět zlikvidoval. Na náš druhý nájezd se postavil Vojta Kukla a nedal brankáři šanci. Soupeři se však podařilo třetí nájezd proměnit. K našemu třetímu nájezdu vyrazil Adam Zavoral. Bravurní kličkou, nedal soupeřově brankáři šanci a posunul nás do finále.
       Finálový souboj nám přinesl odvetu ze základní části, a to Rebely z Prahy. K zápasu jsem přistoupili daleko zodpovědněji, než v základní skupině. Od první minuty jsem soupeře mírně přehrávali a vytvářeli si šance. Ty se nám, ale nedařily proměnit. Soupeř nám na konci první půle poskytl i přesilovku, bohužel opět zůstala nevyužita. Po jejím skončení, po vyhraném buly v našem útočném pásmu, vstřelil branku Adam Zavoral. V druhé polovině zápasu, se soupeř ojedinělými šancemi snažil o vyrovnání, ale Honza Košík šance pokryl. Hru jsme měli pod kontrolou a až do posledního hvizdu. Mohly vypuknout oslavy, vyhráli jsem 1:0 a stali se vítězi našeho domácího turnaje.
       Všem hráčům patří velký díky, za předvedené výkony. Doufejme, že budou přeneseny i do jarní části soutěže. Dík patří i našim fanouškům, kteří za chladného počasí fandili, dá se říci od rána až do večera.

Sestava: Honza Košík (B), Radim Křivinka(B), Katka Ondrová, Adéla Sklenářová, Aneta Zavoralová, Adam Zavoral, Vojta Kukla, Vojta Červený, Aleš Holec, Jakub Jasanský, David Kačurik, Míra Kloupar, Nicolas Krištof, Lukáš Martinů